BLU0603-6810-BT25W
RCD Components
Res Thin Film 0603 681 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) A±25ppm/A°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: BLU06036810BT25W
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    BLU0603-6810-BT25W
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    5000
  • Resistance Value:
    681 Ohm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    0.111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C