615-4R00-FBW
RCD Components
Res Wirewound 4 Ohm 1% 25W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 6154R00FBW
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RCD Components
  • Part No:
    615-4R00-FBW
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Technology:
    Wirewound
  • Case Style:
    Aluminum Housed
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Power Rating:
    25 W
  • Termination Style:
    Axial
  • Resistance Value:
    4 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C