- 160-102-JBW
160-102-JBW
RCD Components
Res Wirewound 1K Ohm 5% 5W ±20ppm/°C Silicone AXL Bulk
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 160102JBW
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:RCD Components
Part No:160-102-JBW
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210080
COO:LC
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Termination Style:Axial
Power Rating:5 W
Resistance Value:1 KOhm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:±20 ppm/°C
Operating Temperature:300(Max) °C
Packaging:Bulk
Dimension:22.2 x 7.92 mm