FAD1-06025CBMW12-A
Qualtek Electronics
DC Fan Axial Ball Bearing 12V 17.88CFM 27.9dB 60 X 60 X 25mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FAD106025CBMW12A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Qualtek Electronics
  • Part No:
    FAD1-06025CBMW12-A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Category:
    DC Fan
  • Dimension:
    60 x 60 x 25 mm
  • Voltage Rating:
    12 V
  • Power Rating:
    0.96 W
  • Maximum Airflow:
    17.88 CFM
  • Noise Level:
    27.9 dB
  • Special Features:
    N/A
  • Termination:
    Lead Wire
  • Housing Material:
    Plastic
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C