- 716W-15/10
716W-15/10
Qualtek Electronics
Conn Power F 3 POS Solder ST Panel Mount 3 Terminal 1 Port
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 716W1510
Supplier:Qualtek Electronics
Part No:716W-15/10
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
Supplier Standard Pack:
5000 -
Mounting:Panel Mount
Gender:F
Number of Contacts:3
Termination Method:Solder
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:15 A
Operating Temperature:-40 to 70 °C