PE-0603CD680JTT
Pulse Electronics
INDUCTOR RF SMT 68.0NH 5% TIN NPB
Description +
Search Keywords: PE0603CD680JTT
  • Supplier:
    Pulse Electronics
  • Part No:
    PE-0603CD680JTT
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    0.068 uH
  • Type:
    RF Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.34 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C