PA4548.471NLT
Pulse Electronics
High Current Molded Power Inductor - PA4548.XXXNLT Series, Up to 18A
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PA4548471NLT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Pulse Electronics
  • Part No:
    PA4548.471NLT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    0.47 uH
  • Type:
    Power7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    13 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0051 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C