PA4547.103NLT
Pulse Electronics
High Current Molded Power Inductor - PA4546.XXXNLT Series, UP to 11.5A
Description +
Search Keywords: PA4547103NLT
  • Part No:
    PA4547.103NLT
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    1.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.522 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C