PA4342.223NLT
Pulse Electronics
PA4342 SMT Molded Power Inductor Series, up to 43A, 4.0mm Max Height
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PA4342223NLT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Pulse Electronics
  • Part No:
    PA4342.223NLT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    22 uH
  • Type:
    Power7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.074 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C