PA4341.471ANLT
Pulse Electronics
High Current Molded Power Inductor - PA4341.XXXANLT Series Up to 30A
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PA4341471ANLT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Pulse Electronics
  • Part No:
    PA4341.471ANLT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    0.47 uH
  • Type:
    Power7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    18 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.004 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C