PA4332.222NLT
Pulse Electronics
PA4332 SMT Shielded Drum Core Inductor Series, up to 5.8A, 2.0mm Max Height
Description +
Search Keywords: PA4332222NLT
  • Part No:
    PA4332.222NLT
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power7105
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Drum Core7103
  • Maximum DC Current:
    4.3 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.048 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C