PA4303.392NLT
Pulse Electronics
PA4303/PA4304 series SMT Shielded Drum Core Inductor, up to 8.5A
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PA4303392NLT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Pulse Electronics
  • Part No:
    PA4303.392NLT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    750
  • Inductance:
    3.9 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    30 %
  • Technology:
    Drum Core
  • Maximum DC Current:
    5.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.021 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C