- P0751.472T
P0751.472T
Pulse Electronics
Inductor Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 4.8A 33mOhm DCR T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: P0751472T
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Pulse Electronics
Part No:P0751.472T
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504508000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Inductance:4.7 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:20 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:4.8 A
Maximum DC Resistance:33 mOhm
Operating Temperature:-40 to 130 °C