LV7745DV-200.0M-T1K
Pletronics
Oscillator XO 200MHz ±50ppm LVDS 55% 3.3V 6-Pin CLLCC SMD T/R
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LV7745DV2000MT1K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Pletronics
  • Part No:
    LV7745DV-200.0M-T1K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    1000
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm
  • Family:
    N/A
  • Supplier Package:
    CLLCC
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Frequency Aging:
    N/A
  • Dimension:
    7 x 5 x 1.7(Max) mm
  • Standard Frequency:
    200 MHz
  • Type:
    Crystal Oscillator
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C