PTRH-1C-48CT-OT2-XG
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 48VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +