PTRH-1C-48CT-1-X-1.1G
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 48VDC@1.1W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +