PTRH-1C-48CFT-X-G
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 48VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class F - UL508
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +