PTRH-1B-9T-1-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormB - SPST/NC - 20A - Coil: 9VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Open Frame - PCB Mount - Class B - UL508 & UL8 ...
Description +
Power Relay - 1FormB - SPST/NC - 20A - Coil: 9VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Open Frame - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873