PTRH-1B-48S-1-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormB - SPST/NC - 20A - Coil: 48VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +