PTRH-1B-24T-1-X-G
Picker Components
Power Relay - 1FormB - SPST/NC - 20A - Coil: 24VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Open Frame - PCB Mount - Class B - UL508 & UL ...
Description +
Power Relay - 1FormB - SPST/NC - 20A - Coil: 24VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Open Frame - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873