PTRH-1A-48ST-T3-X
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 48VDC@0.9W - Sealed - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +