PTRH-1A-48S-OT5-XAG
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 48VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class B - UL50 ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 48VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873