PTRH-1A-48SFT-T4-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 48VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL50 ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 48VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873