PTRH-1A-110SF-T5-X-G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 110VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL5 ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 110VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873