PTRD-1C-9T-XH-1.1G
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 40A - Coil: 9VDC@1.1W - Gold Plated Contacts - Open Frame - PCB Mount - Class F - UL508
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +