PTRD-1C-12ST-OT3-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 40A - Coil: 12VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +