PTRD-1C-110S-OT2-X-G
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 40A - Coil: 110VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +