PTRD-1A-48CT-T3-X
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 48VDC@0.9W - Dust Cover - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +