PTRD-1A-24ST-OT3-X-A0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 24VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +