PTRD-1A-24S-OT5-X-G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 24VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL50 ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 24VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873