PTRD-1A-24-1-X-1.1
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 24VDC@1.1W - Open Frame - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +