PTRD-1A-110ST-OT4-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 110VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL5 ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 110VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873