PTRD-1A-110CT-T2-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 110VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class F - UL508 & UL87 ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 110VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873