PC792B-1C-P-48S1-D1-X
Picker Components
Automotive Relay - 1FormC - SPDT - 40A - Coil: 48VDC@1.6W - Internal Reverse Diode - Sealed - PCB Pins
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +