PC792B-1C-C2-48S11.9-R-N-X
Picker Components
Automotive Relay - 1FormC - SPDT - 40A - Coil: 48VDC@1.9W - Internal Resistor - Flux Tight - Metal Bracket - Quick Connects
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +