PC520-1A-12S-0.45G-X
Picker Components
Subminiature PCB Relay - 1FormA - SPST - 20A - Coil: 12VDC@450mW - AgCdO Gold Plated Terminals - Sealed - Class F Insulation - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Subminiature PCB Relay - 1FormA - SPST - 20A - Coil: 12VDC@450mW - AgCdO Gold Plated Terminals - Sealed - Class F Insulation - Through Hole