PC415H-1C-12SG-X
Picker Components
Subminiature PCB Relay - 1FormC - SPDT - 15A - Coil: 12VDC@360mW - AgCdO Gold Plated Terminals - Sealed - Class B Insulation - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Subminiature PCB Relay - 1FormC - SPDT - 15A - Coil: 12VDC@360mW - AgCdO Gold Plated Terminals - Sealed - Class B Insulation - Through Hole