- TRIO-PS/3AC/24DC/40
TRIO-PS/3AC/24DC/40
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO POWER power supply for DIN rail mounting, input: 3-phase, output: 24 V DC/40 A
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: TRIOPS3AC24DC40
Supplier:Phoenix Contact
Part No:TRIO-PS/3AC/24DC/40
Alias/AKA:2866404
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504407018
1 -
Family:2866404
Efficiency:91.5(Min) %
DC Input Voltage:N/A
Dimension:139 x 130 x 190 mm
AC Input Voltage:320 to 575 V