TRIO-PS-2G/3AC/24DC/5
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO POWER power supply with push-in connection for DIN rail mounting - input: 3-phase - output: 24 V DC/5 A
Description +
Search Keywords: TRIOPS2G3AC24DC5
  • Part No:
    TRIO-PS-2G/3AC/24DC/5
  • Dimension:
    115 x 35 x 130 mm
  • Family:
  • AC Input Voltage:
    400 to 500 V
  • Efficiency:
    91(Min) %
  • DC Input Voltage:
    320 to 575 V