TRIO-PS-2G/1AC/48DC/5
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO power supply for DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 48 V DC / 5 A - dynamic boost - tool-free ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Primary-switched TRIO power supply for DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 48 V DC / 5 A - dynamic boost - tool-free fast connection technology for solid and stranded conductors with ferrule
Search Keywords: TRIOPS2G1AC48DC5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    TRIO-PS-2G/1AC/48DC/5
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
  • Dimension:
    160 x 42 x 130 mm