STEP-PS/277AC/24DC/3.5
Phoenix Contact
DIN rail power supply unit 24 V DC/3.5 A - primary switched-mode - 1-phase.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: STEPPS277AC24DC35
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    STEP-PS/277AC/24DC/3.5
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • AC Input Voltage:
    85 to 305 V
  • Efficiency:
    88(Min) %
  • DC Input Voltage:
    95 to 250 V
  • Family:
  • Dimension:
    90 x 61 x 90 mm