- SL-1CKS050
SL-1CKS050
Phoenix Contact
Crimp contact - turned - contact diameter: 10 mm - crimp range: 50 mm² ... 50 mm²
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: SL1CKS050
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Phoenix Contact
Part No:SL-1CKS050
Alias/AKA:1607920
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8538908140
COO:DE
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
4 -
Contact Type:N/A
Gender:SKT
Contact Size:N/A
Wire Size:1 AWG