RIF-0-OPT-24DC/24DC/2
Phoenix Contact
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Pre-assembled solid-state relay module with push-in connection - consisting of: relay base with ejector and plug-in miniature solid-state relay. Input voltage: 24 V DC. Output: 3 - 33 V DC/3 A
Search Keywords: RIF0OPT24DC24DC2
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    RIF-0-OPT-24DC/24DC/2
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    HU
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Output Type:
    DC
  • Maximum Output Voltage:
    33 V
  • Maximum Output Current:
    3 A
  • Output Device:
    N/A
  • Input Type:
    N/A
  • Input Voltage:
  • Mounting:
    DIN Rail
  • Circuit Arrangement:
  • Dimension:
    66 x 6.2 x 93 mm