RAD-ISM-900-SET-BD-BUS
Phoenix Contact
Bidirectional, wireless, 900 MHz transmission system (America), made up of 2 transceivers (transmitter and receiver)
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Search Keywords: RADISM900SETBDBUS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    RAD-ISM-900-SET-BD-BUS
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CA
  • ECCN:
    5A991G
    1
  • Maximum Supply Current:
    20 mA
  • Dimension:
    114.5 x 22.5 x 99 mm