- MPMS19-M0
Description
The masonry push barb cable tie mount in black, made of impact modified, weather-resistant nylon 6.6 uses a fir tree hole mounting method. It requires a hole diameter of 0.19" (4.8 mm) and is designed for use in indoor and outdoor environments. It is used with miniature, intermediate, and standard cables ties. It comes in packages of 1000.
Search Keywords: MPMS19M0
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panduit
Part No:MPMS19-M0
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:3926908500
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Type:Masonry Push Mount
Color:Black
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
6
Ships today, if you order in
Buy all 6 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000