EXB-E10C122J
Panasonic
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EXBE10C122J
  • Part No:
    EXB-E10C122J
    EAR99
    4000
  • Case Size:
    1608
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C