EXB-D10C105J
Panasonic
Res Thick Film NET 1M Ohm 5% ±200ppm/°C BUS 10-Pin 1206 Concave SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EXBD10C105J
  • Part No:
    EXB-D10C105J
    EAR99
    5000
  • Case Size:
    1206
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating per Resistor:
    0.05 (1/20) W
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C