EXB-2HV4R7JV
Panasonic
Res Thick Film Array 4.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -200ppm/°C to 600ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/ ...
Description +
Res Thick Film Array 4.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -200ppm/°C to 600ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
Search Keywords: EXB2HV4R7JV
  • Part No:
    EXB-2HV4R7JV
  • Resistance Value:
    4.7 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C