EXB-2HV221JV
Panasonic
The EXB-2HV221JV is a thick film chip resistor array containing eight isolated 220 Ω resistors in a single 3.8 mm x 1.6 mm sur ...
Description +
The EXB-2HV221JV is a thick film chip resistor array containing eight isolated 220 Ω resistors in a single 3.8 mm x 1.6 mm surface-mount package.
Search Keywords: EXB2HV221JV
  • Part No:
    EXB-2HV221JV
  • Resistance Value:
    220 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C