EXB-2HV111JV
Panasonic
Res Thick Film Array 110 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EXB2HV111JV
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EXB-2HV111JV
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Case Size:
    1506
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    16
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    110 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C